Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Terapia nerwicy lękowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie

Leczenie nerwicy lękowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie zaczyna się natychmiast po zdiagnozowaniu schorzenia. Terapia bazuje w głównej mierze na terapii poznawczo – behawioralnej, co pozwoli choremu rozumieć, które procesy myślowe leżą u podstawy lub potęgują pojawiający się u niego lęk. W takiej sytuacji można z pełną świadomością uniknąć wywołujących stres sytuacji i w głównej mierze bardziej świadomie być ukierunkowanym do zwalczenia schorzenia u siebie. Kiedy dochodzi do przeciążenia sensorycznego, to chory wraz z terapeutą skonfrontowany jest z sytuacją wywołującą strach przez długi czas oraz wyjątkowo mocno.

Na początku odczuje on strach jako bardzo wyraźny, aczkolwiek z biegiem czasu zauważa, iż strach taki ustąpi. Podczas terapii dostarczane są rozwiązania do poradzenia sobie z schorzeniem, jak i poszukiwane są jego przyczyny. To umożliwia radzić sobie z problemem z miejsca bazowego. Dużo pacjentów kieruje się do psychologa o wsparcie dopiero po kilku latach chorowania. Często wcześniej poszukują oni pomocy u lekarzy pierwszego kontaktu, mając na uwadze to, iż u podstawy leży choroba somatyczna.

Z tego powodu tak ważne pozostaje to, aby zaburzenie nerwicowe było w krótkim czasie rozpoznane, gdyż to wpłynie pozytywnie na polepszenie jakości życia. Nerwica o podłożu lękowym jest nad wyraz uciążliwym zaburzeniem. Odczucie niepokoju odwołuje się do sytuacji codziennych, a kłębiące się myśli często nie przynoszą spokoju. U pacjenta mogą pojawiać się problemy z funkcjonowaniem poszczególnych narządów w organizmie a także objawy o charakterze psychosomatycznym.

Terapia ma więc za zadanie poprawienie komfortu w życiu u chorego. Wyjątkowo często przyjmowani są chorzy zmagający się z bruksizmem. Schorzenie to spotyka większą część populacji, wobec czego istotne jest, żeby poznawać powód zgrzytania zębami i uświadomić sobie, iż jest ona powiązana z odczuwaniem stresu. To daje korzystne rezultaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY