Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak uniknąć dodatkowych kosztów przy wynajmie samochodu

Wynajmując samochód warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, jakie w niejednym przypadku uchronią przed niepotrzebnymi wydatkami. To, co wypożyczalnia samochodów Rzeszów prezentuje w cennikach to cena bazowa, ale zdarzają się sytuacje, kiedy z jakiś powodów pojawi się spora dopłata.

Przeważnie będzie to miało miejsce po przejechaniu dziennej liczby kilometrów. Wynajmujący nie zawsze o tym pamiętają i pozwalają sobie na długą jazdę, a potem jest niemiła niespodzianka że koszty gwałtownie wzrosły. Z tego też powodu jedną z istotniejszych rzeczy podczas takiego wynajmu powinno być dokładne przeczytanie umowy przed odebraniem kluczyków, i dokładne wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Następną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest zgłoszenie wszystkich kierujących. Jeśli nie zrobi się tego, to w przypadku ewentualnej stłuczki czy kolizji może się okazać, że do opłacenia będzie cała naprawa. Ponieważ bus 9 osobowych wypożyczalnia zawsze wiąże się z ryzykiem niespodziewanego zdarzenia na drodze, to należy sprawdzić dokładnie jak wygląda kwestia ubezpieczenia. Standardowo polisa OC i AC będzie, ale przy tym może się pojawić duży udział własny w powstałej szkodzie.

Przy niedużej dopłacie można do znieść, dlatego to jest warta rozważenia opcja. Przeważnie samochody na wynajem są zatankowane do pełna, i takie też powinny być oddane. Najlepiej samemu dotankować, tuż przed zwrotem do wypożyczalni. Jeśli się tego nie zrobi wypożyczalnia może naliczyć jakąś dodatkową opłatę, a cena za paliwo z pewnością nie będzie tak korzystna jak na stacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY