Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Śrubowe połączenia – jak najlepiej zadbać o ich zabezpieczenie

Połączenia różnych elementów konstrukcji przy pomocy śrub są bardzo często wykorzystywane. Jednak jeżeli konstrukcje takie będą się znajdowały na otwartym powietrzu, to trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeżeli zostanie to pominięte, to po upływie krótkiego czasu pojawić się może korozja, a to ostatecznie narazić może konstrukcję na jakieś uszkodzenie. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest użycie zwykłych śrub i późniejsze ich pomalowanie. Zagwarantuje to odpowiednią ochronę przed korozją, ale jednocześnie później będzie wymagać regularnej konserwacji.

Jeśli bowiem z jakiegoś powodu warstwa farby zostanie uszkodzona, to korozja może się szybko pojawić, a jej pozbycie się będzie dość kosztowne. Alternatywą dla takiego rozwiązania są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki cienkiej cynkowej powłoce śruby takie są bardzo odporne na rdzewienie i działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Jeżeli w czasie montażu cynkowa warstwa nie uszkodzi się poważnie, to bez żadnego problemu wytrzymają kilkadziesiąt lat bez potrzeby jakiegokolwiek działania.

Jest faktem jest że za takie śruby zapłacić trzeba nieco więcej, lecz brak konieczności regularnej konserwacji te wyższe ceny na początku powinien zrekompensować. Aktualnie wybór takich śrub na rynku jest bardzo duży, bardzo często można je także kupić w sieci. Można na przykład w oknie wyszukiwarki wpisać hasło śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, żeby dostać listę sprawdzonych sklepów posiadających takie produkty w swojej ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY