Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szafa rack – na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru

Współczesny sprzęt sieciowy i serwerowy jest znormalizowany, a do jego przechowywania używane są przeważnie. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, i jest obecnie standardem jeśli chodzi o infrastrukturę IT. Tego typu szafy są dostępne w wielu różnych wielkościach i wzorach, mogą też mieć zróżnicowane wyposażenie. W teorii nie powinno więc być problemu z ich wybraniem, lecz w rzeczywistości trzeba na parę ważnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy zacząć od zastanowienia się, czy szafa ma być w wersji wiszącej czy stojącej.

Te pierwsze sprawdzają się bardzo dobrze na korytarzach czy w małych biurach, gdzie z reguły jest za mało miejsca żeby postawić coś na podłodze. Pamiętać jednak należy, że ilość mieszczącego się w środku sprzętu nie będzie jakaś przesadnie duża. Trzeba też uwzględnić ciężar urządzeń włożonych do środka, i ewentualnie dobrać parametry szafy także pod tym kątem. Kłopotów z miejscem raczej nie będzie, jeżeli ktoś się zdecyduje na stojącą szafę. Tego typu modele są z reguły wyposażone w zestaw kółek, dzięki którym da się je łatwo przestawiać, ale nie zawsze to będzie standardem. Kolejną ważną kwestią przy wyborze będzie wyposażenie, a tu jest naprawdę sporo możliwości. Rzecz jasna dużo z akcesoriów czy udogodnień będzie się wiązać z dodatkowym kosztem, dlatego podczas wyboru warto zastanowić się dobrze, czy faktycznie się przydadzą.

Na pewno warto pomyśleć o dobrym zamku, jeśli szafa rack 42U będzie się znajdować w pomieszczeniu, w jakim mogą się pojawiać jakieś przypadkowe osoby. Z kolei jeżeli takie miejsce narażone będzie na jakieś zanieczyszczenia, to warto pomyśleć o zakupie szafy mającej lepszą klasę szczelności. Jeśli ma się w planach często robić coś przy umieszczonym w środku sprzęcie, to warto pomyśleć o zdejmowanych panelach bocznych albo modelu z dwoma sekcjami, takie rozwiązania znacznie ułatwiają codzienną pracę. Uziemiające gniazdo, większa liczba otworów pod wentylatory czy też nóżki samopoziomujące to następne ciekawe akcesoria, jakie powinna posiadać porządna szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY