Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu po kąpieli czasami swędzi skóra

Jeśli ktoś wyjdzie z wanny lub spod prysznica i zacznie go wtedy swędzieć skóra, to może być to skutkiem wielu różnych rzeczy. Czasami powody są bardzo błahe i łatwe do wyeliminowania, a czasami będzie to jednak jakaś poważniejsza choroba. Z tego też powodu jeśli tego typu swędzenie utrzymywać się będzie dłużej, to warto jednak się skonsultować z jakimś lekarzem, bo być może to będzie coś bardziej poważnego. Niekiedy na takie dolegliwości uskarżają się osoby chorujące na niewydolność nerek, zapalenie wątroby czy nawet niektóre nowotwory. Jednak to zdarza się stosunkowo rzadko, znacznie częściej będzie to rezultatem jakiegoś podrażnienia. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, jaką się ma skórę. Jeśli jest ona sucha i delikatna, to zbyt długie kąpiele mogą powodować nieprzyjemne swędzenie. Podczas mycia ta niewielka ilość serum zostanie zmyta, i to tylko pogłębi dolegliwości. Niezbyt korzystnie działa również nadmierna temperatura wody oraz zawartość w niej chloru.

Co ciekawe, kłopoty ze swędzeniem niekiedy się też pojawiają u osób, jakie długo i często biorą kąpiel, stosując przy tym gąbki i rękawice. W przypadku takich kąpieli warstwa naturalnych lipidów nie ma możliwości, żeby się zregenerować, i na skórze zaczynają się pojawiać rozmaite podrażnienia czy zaczerwienienia. Dlatego też niejednokrotnie wystarczą niewielkie zmiany nawyków, żeby skutecznie wyeliminować problemy ze swędzeniem po kąpieli. Pasuje przy tym się wspomagać odpowiednimi kosmetykami, jakie również mają tu ogromny wpływ. Jeżeli zawierać one będą jakieś uczulające czy podrażniające związki, takie jak barwniki, konserwanty czy detergenty, to spowodować to może różnego rodzaju uczulenia i alergie.

Z tego też powodu zdecydowanie lepszą opcją będzie używanie delikatniejszych preparatów, opartych przede wszystkim na składnikach pochodzenia naturalnego, i zawierających dużo substancji nawilżających. Po inne wskazówki na ten temat można sięgnąć do internetu, znajdzie się je między innymi na stronie takiej jak na przykład ducastel.pl/swedzaca-skora-po-prysznicu-dlaczego-sie-pojawia-i-co-ja-powoduje/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY