Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem wyglądają skoki tandemowe i jak skakać bez uszczerbku?

Skoki tandemowe to typ skoków spadochronowych, w jakich początkujący skoczek lub też „pasażer” jest dołączony do szkoleniowca tandemu, jaki jest odpowiedzialny za większa część nawigacji oraz dozorów w trakcie zejścia. Skoki spadochronowe w tandemie są atrakcyjnym wyborem dla początkujących skoczków spadochronowych, bo pozwalają jednostkom przeżyć dreszczyku uczuć połączonych ze spadochronem bez potrzeby intensywnego szkolenia – skoki w tandemie poznań. Doświadczenie w skokach spadochronowych w tandemie przeważnie rozpoczyna się od odprawy nauczyciela, w trakcie której pasażer jest zapoznawany ze sprzętem, jaki będzie używany, oraz zapoznawany z procedurami, jakie będą szanowane w trakcie skoku.

Pasażer jest po pewnym czasie zakładany na uprząż, jaka jest zespolona z uprzężą nauczyciela, a dwie postaci są połączone ze sobą za wsparciem szeregu linii oraz karabińczyków. Po przetestowaniu wyposażenia oraz przygotowaniu pasażera do lotu para tandemów wsiada do samolotu i wznosi się na wielkość około 13 000 stóp. W owym momencie nauczyciel udostępni pasażerowi kilku ostatnich dyrektyw, a w następnej kolejności otworzy drzwi płatowca, zezwalając parze wyjść na otwarte niebo.

W czasie swobodnego spadania w powietrzu prowadzący oraz pasażer osiągną szybkość około 120 mil na godzinę, zanim instruktor otworzy spadochron na wysokości około 5000 stóp. Od tego momentu instruktor przejmuje kontrolę nad zejściem, delikatnie prowadząc parę na ziemię, w czasie gdy pasażer podziwia zapierające dech w piersiach widoki oraz cieszy się uczuciem nieważkości. Po wylądowaniu para tandemów jest witana przez obsługę naziemną, jaka pomaga w eliminowaniu sprzętu i zapewnia wszelkie dodatkowe wsparcie, jakie może być potrzebne.

Cały skok spadochronowy w tandemie trwa z reguły około dwóch godzin od początku do końca, w tym odprawa, lot samolotem oraz samodzielnie zjazd. Skoki spadochronowe w tandemie są uważane za względnie pewną działalność, z małym współczynnikiem przypadków lub też urazów. Wynika to częściowo z faktu, iż szkoleniowiec jest odpowiedzialny za większa część nawigacji oraz kontroli w czasie zniżania i jest przeszkolony w obrębie radzenia sobie w różnych sprawach awaryjnych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY