Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiedni do potrzeb śrubowy kompresor

Współczesna branża pneumatyczna korzysta z wielu różnych urządzeń. Jednymi z nich są kompresory śrubowe, które dobrze się sprawdzają w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze udane próby użycia takich mechanizmów czyniono już w dziewiętnastym wieku, lecz z uwagi na małą wydajność nie zdobyły one dużego zainteresowania. Jednak stworzenie kilkadziesiąt lat później niesymetrycznego kształtu wirnika znacznie zredukowało zapotrzebowanie na energię, a działania kolejnych firm z branży przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy składa się z dwóch równoległych wirników, które się znajdują w środku jednej obudowy. Wirniki te kręcą się w przeciwległych kierunkach, posiadają też inną ilość zębów i prędkość kątową.

W trakcje obrotu w środku się wytwarza powietrze pod ciśnieniem, które wypychane jest następnie na zewnątrz. Dużym plusem jest to, że wszystko jest wykonywane to bez żadnego pulsowania, co w dużej ilości zastosowań ma duże znaczenie. Z urządzeń tego typu korzystają bardzo chętnie firmy z rozmaitych, zarówno w produkcyjnych procesach jak również do zasilania wielu różnych systemów. Przy wyborze kompresora śrubowego należy na kilka ważnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że urządzenia te sprawdzają się dużo lepiej w pracy ciągłej, z uwagi na to że musi się w nich nagrzać olej do odpowiedniej temperatury.

W zależności od modelu może to trwać nawet kilkadziesiąt minut, co oznacza że jeśli mechanizm nie będzie cały czas używany to może lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Różne modele kompresorów będą się też różnić wydajnością. Ta powinna zostać dobrana do potrzeb użytkowych, lecz nie należy za bardzo przesadzać z jakimś dużym zapasem. Na pewno warto też zwrócić uwagę na kwestie gwarancji i serwisu. Standardem w branży jest gwarancja na dwa lata, lecz w wielu przypadkach da się ją wydłużyć za dodatkową opłatą. Tego typu rzeczy można się dowiedzieć sprawdzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, taki jak na przykład https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY