Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to jest maryśka – wiele co musisz znać

Marihuana to flora uprawiana i wykorzystywana na całym globie w podobny sposób do intencji medycznych, jak oraz rekreacyjnych. Marihuana zawiera kilka aktywnych związków chemicznych, z których najbardziej znanym jest THC (tetrahydrokannabinol). THC jest odpowiedzialny za rezultaty psychotropowe, jakie występują po zasmakowaniu marihuany.

Oddziaływanie marihuany na organizm ludzki jest złożony oraz zależy od paru czynników, takich jak rodzaj, jakość oraz ilość użytej marihuany, metoda jej spożycia, a też przymiotniki indywidualne, takie jak wiek, masa ciała i stan emocjonalny i uczuciowy stan fizyczny. Po zażyciu marihuany THC dostaje się do krwioobiegu oraz wpływa na układ limbiczny i układ nagrody w mózgu. Powoduje to zmiany w percepcji, nastroju, a też ruchach oraz koordynacji. Marihuana może sprawiać wyniki takie jak zmęczenie, zapał, uczucie odprężenia oraz wrażenie przejściowego oddzielenia od świata.

W niektórych przypadkach zdołają wystąpić ujemne efekty, takie jak halucynacje, niepokój, problemy z wspomnieniem oraz koncentracją. Marihuana jest nieraz używana do celów medycznych w leczeniu różnych chorób i dolegliwości, takich jak ból, niepokój, depresja i rak – więcej na bank nasion dutch passion. Dużo osób twierdzi, iż marihuana jest efektywna w łagodzeniu objawów, jednakowoż wciąż istnieje wiele nieznanych oraz niezbadanych aspektów jej działania. Ponadto marihuana może mieć pejoratywny wpływ na zdrowie, głównie jeśli jest stosowana w przesadnych ilościach.

Długofalowe zastosowanie może prowadzić do upośledzenia funkcji poznawczych, komplikacji z oddychaniem oraz zmniejszenia motywacji. Regularne stosowanie w okresie dojrzewania może wpływać na rozwój mózgu oraz prowadzić do niższych wyników IQ i zminimalizowanych dokonań edukacyjnych. Należy pamiętać, że używanie marihuany może również prowadzić do uzależnienia. Według National Institute on Drug Abuse około 9% osób używających marihuany uzależni się od niej, a liczba ta wzrasta do około 17% w wypadku osób, jakie zaczynają używać jako nastolatki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY