Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Z jakiego powodu czyszczenie separatorów tłuszczu jest konieczne

Zakłady gastronomiczne i pozostałe, w jakich jest przetwarzana żywność, muszą dbać o odpowiednią jakość wypuszczanych ścieków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w takich ściekach znajdować się nie mogą żadne tłuszcze, które by mogły przyczynić się do problemów z systemem kanalizacji. Dlatego też jedną z obowiązkowych spraw w takichfirmach jest zamontowanie separatora tłuszczu, i użytkowanie go w prawidłowy sposób. Po pierwsze istotne jest miejsce, w którym takie urządzenie zostanie zamontowane. Firmy które oferują serwis separatorów dysponują specjalistycznym sprzętem do takich zadań, ale i tak jakimś sposobem samochód musi dojechać w pobliże, aby się dało odwinąć wąż.

Duże znaczenie ma też sam wybór separatora tłuszczu. Takie urządzenia działają na bardzo prostej zasadzie, są bowiem złożone z pojemnika z pewną liczbą przegród. Cięższe frakcje zatrzymywane są na dnie, zaś na powierzchni ścieków jest unoszony lekki tłuszcz. Warstwa na górze nie powinna przekraczać 20 centymetrów, jeśli go będzie więcej, to separator nie będzie pełnił swojego zadania. Z takich też powodów wielkość zbiornika należy dostosować do charakteru pracy danej firmy, ilości niezbędnych do przerobienia ścieków i odstępów między serwisami. Zakłada się, że czyszczenie separatorów Wrocław powinno być wykonywane nie rzadziej niż raz w miesiącu, ale to w każdym przypadku indywidualnie się ustala.

Ze względu na rodzaj odpadów czyszczenie wykonać powinna wyspecjalizowana firma, nie będzie mógł tego zrobić zarządzający lokalem gastronomicznym czy jego pracownicy. Oni natomiast powinni sprawdzać ilość odseparowanego tłuszczu, i jeżeli będzie potrzeba usunięcia go, to zorganizować czyszczenie. Decydując się na współpracę z firmą świadczącą takie usługi zapewne dla większości najważniejsza będzie czyszczenie separatorów cena. Lecz można zwrócić także uwagę na to, czy firma taka funkcjonuje legalnie i daje wszystkie konieczne dokumenty, ale też czy podczas wykonywania usługi separator będzie całościowo czyszczony i myty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY