Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu warto wybrać implanty zębów oraz kiedy tak właściwie powinieneś się nimi zaintrygować?

Implanty zębów są to sztuczne korzenie zębów, które są wszczepiane do kości szczęki lub żuchwy, żeby zastąpić brakujące zęby bądź je uzupełnić. Są one wykonane z tytanu bądź innych materiałów biokompatybilnych, co oznacza, iż są przyjmowane przez organizm oraz nie powodują reakcji uczulonych. Implanty zębów są coraz częściej stosowane jako alternatywa dla klasycznych także oraz mostów, albowiem dają bardziej naturalny wygląd oraz umożliwiają lepsze odczucia powiązane z jedzeniem i powiadaniem. Przebieg wszczepienia implantów zębów składa się z paru etapów. Najpierw wykonuje się badanie RTG oraz ocenia stan kości oraz innych tkanek w obrębie jamy ustnej.

Po pewnym czasie wykonuje się zabieg chirurgiczny, w trakcie jakiego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Po kilku miesiącach, kiedy implanty zostały już dobrze zrośnięte z kością, wolno dołączyć do montażu koron lub mostów protetycznych – więcej na dentysta bielsko. Implanty zębów są niesłychanie trwałym oraz skutecznym rozwiązaniem, jakie może zapewnić pacjentom pewność i komfort powiązane z posiadaniem pełnego uzębienia.

Warto niemniej jednak pamiętać, iż żeby utrzymać implanty w dobrym stanie, konieczna jest regularna i dokładna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Proces zakładania implantów zębów jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, który żąda wiedzy i doświadczenia specjalisty. Najpierw wykonuje się badanie RTG, aby ocenić stan kości i innych tkanek w obrębie jamy ustnej i zaplanować miejsce, w jakim zostaną umiejscowione implanty.

Następnie przeprowadza się zabieg chirurgiczny, w czasie którego wszczepia się sztuczne korzenie do kości. Implanty zębów są wykonywane z tytanu lub też innych materiałów biokompatybilnych, co oznacza, iż są one akceptowane przez organizm i nie powodują reakcji alergicznych. Po zakończeniu zabiegu chirurgicznego chory musi odbyć kilka wizyt kontrolnych, żeby wypróbować, czy implanty poprawnie się zrastają z kością. Po kilku miesiącach, kiedy implanty zostały już prawidłowo zrośnięte z kością, wolno dołączyć do montażu koron lub ewentualnie mostów protetycznych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY