Kluby

Diagnostyka i terapia. Kardiolog Katarzyna Zabrocka

Diagnostyka i terapia. Kardiolog Katarzyna Zabrocka

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego są zazwyczaj przyczyną miliardów zgonów na świecie. Liczba osób chorych w wielu krajach, w tym w szczególności w krajach wysoko rozwiniętych stale się zwiększa. Wpływ na występowanie chorób kardiologicznych ma między innymi styl życia, który obecnie polega głownie na niewłaściwej diecie i ciągłych nerwach. Jakie kroki należy podjąć, jeśli dzieje się coś złego z sercem? Z całą pewnością najlepiej jest pójść do specjalisty. Jeżeli pragniemy udać się do lekarza nieodpłatnie, czyli w ramach ubezpieczenia NFZ, potrzebne jest w pierwszej kolejności udanie się do lekarza rodzinnego, który powinien wypisać skierowanie do specjalisty, jakim jest kardiolog. Jeżeli nie chcemy oczekiwać w długiej kolejce do specjalisty, możemy bezpośrednio pójść na wizytę prywatną, wówczas skierowanie nie jest niezbędne

Na wizycie u specjalisty niewątpliwie zostaną zrealizowane podstawowe badania specjalistyczne. Wlicza się do nich w głównej mierze ekg serca. Nie jest to jednakże badanie serca, które faktycznie mówi wiele. Raczej wlicza się je do tych podstawowych, które są uznawane za wstęp do pozostałych badań. Jeśli u chorego dostrzeże się jakieś niepokojące symptomy powiązane z pracą mięśnia sercowego, wtedy jest on kierowany na badanie metodą holtera wrocław. Badanie to polega na założeniu holtera, który przez kolejne 24h rejestruje tryb pracy mięśnia sercowego. Oprócz tego pacjent może zostać również wysłany na wysiłkowe badanie mięśnia sercowego.

Nie ma znaczenia, na jakie badanie pozostanie skierowany pacjent, pozwoli ono na zdiagnozowanie choroby, a przede wszystkim na ustalenie odpowiedniego postępowania leczniczego, jeżeli rzecz jasna będzie ono koniecznością. Holter ekg, a także badanie wysiłkowe to badania nieinwazyjne, które przeprowadza się w normalnym gabinecie lekarskim. W przypadku korzystania z badań w ramach ubezpieczenia w NFZ nie trzeba za nie płacić, tymczasem na ogół trzeba liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania. Jeżeli pacjent decyduje się zapisać się na badania komercyjnie, wtedy musi liczyć się z poniesieniem kosztów. Konsultacja taka obciąża budżet, niemniej jednak pozwala od razu przeprowadzić badania, i w rezultacie szybko postawić diagnozę.

ul. Kamieńskiego 225/1U 51-124 Wrocław
603049459
  • Diagnostyka i terapia. Kardiolog Katarzyna Zabrocka
  • Diagnostyka i terapia. Kardiolog Katarzyna Zabrocka
  • Diagnostyka i terapia. Kardiolog Katarzyna Zabrocka
  • Diagnostyka i terapia. Kardiolog Katarzyna Zabrocka
  • Diagnostyka i terapia. Kardiolog Katarzyna Zabrocka