Czego nie może zabraknąć w toalecie na siłowni?

Toaleta publiczna jest miejscem, w którym każdy powinien się czuć komfortowo i bezpiecznie. Podstawowym standardem są osobne toalety dla mężczyzn i kobiet, zamykane na klucz drzwi oraz ciepła woda w umywalce. Jest to jednak najbardziej minimalistyczna opcja, którą znajdziemy w tych miejscach. Obecnie w toaletach znajdują się kabiny dla osób niepełnosprawnych i kabiny do przewijania niemowląt. Projektanci dążą do tego, by w toalecie publicznej można było czuć się naprawdę komfortowo i by można korzystać z niej w sposób jak najbardziej higieniczny. Oprócz sprawnej wentylacji, schludnego i funkcjonalnego wnętrza, można teraz tu znaleźć wiele urządzeń, które zapewniają higieniczne korzystanie z toalety.

Dozownik papieru toaletowego

Zdarza się to niezwykle rzadko, ale w niektórych toaletach może jeszcze nas zaskoczyć papier toaletowy, który nie jest umieszczony w podajniku a leży niedbale na spłuczce lub co gorsza na podłodze. Taka toaleta, która nie posiada podajnika papieru może skutecznie zniechęcić do korzystania. Podajnik papieru powinien być umieszczony na ścianie, a papier musi być w jego wnętrzu, by nie uległ zabrudzeniu lub zamoczeniu i by możliwe było jego higieniczne dozowanie. Na rynku znajduje się wiele rodzajów dozowników plastykowych i metalowych przeznaczonych na papier w rolkach i listkach. Większość z nich to urządzenia zamknięte lub posiadające przynajmniej osłonę. Podrukowane są w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach, by umożliwić ich dopasowanie do wielkości i wystroju wnętrza.

Dozownik do mydła

Kolejnym sprzętem, który powinien się znaleźć w każdej publicznej toalecie jest dozownik do mydła w płynie lub piance. Na szczęście bezpowrotnie minęły czasy, w których po wyjściu z toalety myło się ręce mydłem w kostce do połowy rozpuszczonym w mokrej mydelniczce. Dozowniki na mydło montowane są nad umywalką. Ze względu na sposób uruchomiania wyróżniamy: dotykowe, bezdotykowe i łokciowe. Dotykowe posiadają przycisk do dozowania mydła uruchamiany ręką. Bezdotykowe dozowniki działają, gdy dłoń znajdzie się w zasięgu czujnika umieszczonego pod dozownikiem. Rzadziej spotykane dozowniki łokciowe uruchamiane są po dotknięciu łokciem. Dozownik, który jest dobrany kolorystycznie do wystroju, może stać się przy okazji ozdobą pomieszczenia.

Suszarki do rąk

Po skorzystaniu z toalety i umyciu rąk, chcemy je wysuszyć. Niegdyś do tego celu służyły ręczniki z materiału, które były używane do wycierania rąk przez wszystkich. Obecnie w publicznych toaletach są dwa rozwiązania by to zrobić: ręczniki papierowe oraz suszarka do rąk. Ze względu na higienę i na koszt coraz częściej są stosowane suszarki. Elektryczne suszarki do rąk montowane są na ścianie a uruchomiane dotykowo bądź na fotokomórkę. Suszenie rąk odbywa się poprzez umieszczenie dłoni pod suszarką, z której wydobywa się ciepły, mocny strumień powietrza. Najnowszym rozwiązaniem są suszarki kieszeniowe, w których ręce suszy się wkładając je od góry, do środka suszarki. Wszystkie rodzaje suszarek potrafią wysuszyć dłonie w kilka, do kilkunastu sekund. Jeśli zainteresowały Państwa wyposażenie toalety publicznej to zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego „Pomocne Centrum Zaopatrzenia”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.