Łyk zdrowej energii, czyli świeżutkie soki prosto z wyciskarki Omega VRT 352 F

wyciskarka omega

Ile cukru jest w cukrze a witamin w owocach? Takie filozoficzno-pragmatyczne pytania czasami stawia przed nami życie. O ile odpowiedź w kwestii cukru jest dla większości z nas dosyć jasna mniej więcej od starych dobrych czasów szkoły podstawowej, trochę trudniejszym wydaje się być pytanie o witaminy w owocach. Okazuje się, że z tego samego owocu można wziąć sobie więcej lub mniej enzymów, składników odżywczych oraz właśnie witamin. Paradoksalnie, jeśli owoc po prostu zjemy, będziemy ubożsi w cenne składniki, niż jeśli ten sam owoc wypijemy. Takie oto zdrowe zamieszanie wprowadzają do naszej rzeczywistości wolnoobrotowe jednoślimakowe wyciskarki do soków.

Brzmi skomplikowanie, ale wcale takie nie jest. Chodzi o proste urządzenia kuchenne, które codziennie mogą pomóc nam zadbać o zdrowie i dobrą energię dla naszych rodzin. Urządzeniem, które ja szczęśliwie posiadłam niespełna pół roku temu jest wyciskarka do soków Omega VRT352 F. Ta nie zajmująca wiele miejsca pionowa wyciskarka zapewnia mojej rodzinie kilka porcji świeżego, kolorowego, pysznego i, co najważniejsze, zdrowego soku.

Po co kupiłam sprzęt? Ano właśnie po to, żeby z warzywno-owocowego bogactwa wziąć tyle, ile się da. A wolnoobrotowa wyciskarka do soków jest idealna w wydobywaniu z owoców i warzyw wszystkich zawartych w nich skarbów. Dokładniej rzecz ujmując, wygląda to tak, że obracający się powoli wałek ślimakowy wyciskarki dokładnie miażdży włożone w otwór wsadowy produkty, przerywając włókna oraz ściany komórkowe ich miąższu. W następnym etapie, podczas wyciskania na drobnym sicie soku ze zmiażdżonych owoców, sok uzyskuje się zarówno z komórek, jak i przestrzeni pomiędzy nimi. Wszystko po to, by nie stracić choć odrobiny tego, co ważne dla naszego zdrowia.

Niewątpliwą zaletą wybranego przeze mnie modelu wyciskarki do soków – Omega VRT352 F – jest łatwość obsługi. Sprzętu nie trzeba myć po zrobieniu danego rodzaju soku. Wystarczy napełnić zbiornik dwiema szklankami wody, zatkać go specjalną zatyczką i uruchomić. Mądry sprzęt przepłucze się sam, a nam po krótkiej chwili pozwoli na przygotowanie kolejnego kolorowego i pysznego soku albo nawet musu czy koktajlu. Na samą myśl ślinka cieknie…

warzywa do wyciskarkiMycie (konieczne raz na dobę) zabiera chwilę czasu, jednak jest dość proste i co ważne, bardzo bezpieczne. Źle zmontowane po myciu urządzenie nie uruchomi się. Można więc montować do skutku, automatyzmu i, przede wszystkim, kolejnej produkcji zdrowych i świeżych soków.

Omega VRT352 F to przyjazne urządzenie, które chętnie przerobi na sok owoce, twarde warzywa, ale również warzywa liściaste i zioła. Daje więc całkiem sporo możliwości. Można przy niej kombinować i naprawdę wyżywać się twórczo. I zdrowo, i fajnie więc!

Sitko, na którym z miąższu wyciskany jest sok, ma drobne otwory, co sprawia, że powstający sok jest dosyć klarowny, co dobrze wpływa na wrażenia estetyczne, a że często jemy głową, kwestia nie jest bez znaczenia.

I zapewniam, ma nic przyjemniejszego a jednocześnie zdrowego i dodającego energii niż łyk albo lepiej kilka czy może kilkanaście głębokich łyków świeżo wyciśniętego soku. Jeśli dodatkowo jest to sok przygotowany własnoręcznie z pozyskanych ze sprawdzonego źródła warzyw i/lub owoców, sok zaczyna przypominać prawdziwie niebiański napój, nie w znaczeniu napoju dziś znajdowanego na sklepowych półkach.

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków ślimakowa marki Omega
zmieniła moje życie. Na bardziej zdrowe, pełne energii i barwne dzięki setkom opcji wykorzystania warzyw i owoców. Pozwala testować nowe smaki, cieszyć się ładnym widokiem w szklankach i, co najważniejsze, zdrowo łykać na zdrowie.

Ćwiczysz regularnie na siłowni? Pomyśl o zakupie wyciskarki do soków dostępnej w sklepie Cook and Love.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.