Jak urządzić jadalnię?

Każdy dom, każde mieszkanie – nawet te najmniejsze – musi posiadać zagospodarowany kącik, w którym cała rodzina będzie mogła bez problemów spożywać wspólne posiłki. Osobna jadalnia to marzenie wielu z nas, niestety, najczęściej jako jadalnia służy nam wielofunkcyjny pokój lub kuchnia. Jak urządzić w małym mieszkaniu kącik służący jako jadalnia?

W małym mieszkaniu miejsce do jedzenia znajduje się zazwyczaj w kuchni lub w pokoju dziennym. Dysponując jednym większym pokojem lub kuchnią możemy wykorzystać niski, najlepiej dwustronny regał, który pozwoli na wydzielenie kącika – jadalni. Dzięki temu można i dokonać podziału pomieszczenia, i zyskać trochę miejsca na ustawianie różnych drobiazgów czy podręcznych przedmiotów.

Bez względu na to, w jakim miejscu znajduje się nasza „jadalnia”, ważny jest wybór odpowiedniego stołu oraz krzeseł. Stół to podstawowy mebel, który musi nie tylko dobrze wyglądać, ale zapewniać wygodę w trakcie jedzenia. Najlepiej, jeśli ma on 75 cm wysokości i jest na tyle szeroki, że zezwala na swobodne rozstawienie krzeseł. Rozmiary stołu koniecznie trzeba dopasować do liczby osób, które będą z niego korzystać na co dzień. Każdy z domowników powinien mieć dla siebie przynajmniej 70 cm wolnej powierzchni. W większym pomieszczeniu przy stole świetnie sprawdzą się krzesła, jednak w mniejszych wnętrzach lepiej sprawdzają się ławy, a w szczególności ławy narożne. Posiłki przy takim stole w pięknej jadalni smakują zdecydowanie lepiej, są momentem, gdy możemy porozmawiać w gronie rodzinnym i czuć się przy tym wspaniale. Jeśli więc mamy możliwość stworzenia takiej jadalni nie wahajmy się ani chwili, docenimy to miejsce w porze śniadań, obiadów i kolacji. Co więcej, gdy zaprosimy kogoś na obiad to będziemy mogli go przyjąć w salonie, a później przejść do jadalni. Nasz gość na pewno będzie zachwycony zaprojektowaną przez nas jadalnią.

Poszukaj najlepszego asortymentu, jak blat kuchenny

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.